Üdv, Vendég
Felhasználónév Jelszó: Emlékezz rám

Hogyan kezdjünk hozzá?
(1 olvasó:) (1) Vendég
Üdvözlünk a munkavállalás fórumban!
  • Oldal:
  • 1

TÉMA: Hogyan kezdjünk hozzá?

Hogyan kezdjünk hozzá? 2 éve, 3 hónapja #32

• babinéni
  • ...soha nem adom fel!!....
Szia Canadacruiser és Minden Más Olvasót Üdvözlök!!!!

Kérnék egy kis infót, mert elég nagy zűrzavar van a fejemben a kanadai kijutással kapcsolatban. Elolvastam mindent ezzel kapcsolatban itt a Blogban is, meg a követség honlapján is, meg sok máshol, de mégsem áll össze a kép. Úgy látszik nagyon szőke vagyok ehhez. Szóval.....családdal szeretnénk kimenni (papa, mama, 2 gyerkőc-egy 13 és egy 19 éves- mind a ketten középiskolában tanulnak még). A párom volna a húzó erő, mert neki jó szakmája van (hegesztő-lakatos), sajna nekem igaz van szakmám, elektronikai műszerész, de egy percet nem dolgoztam benne, kereskedelemben dolgozom 20 éve, annak minden területén (eladó, adminisztrátor, titkárnő, üzletkötő, koordinátor stb.)
Én így értelmeztem a kijutás lehetőségét:
Ha találunk M.O.-ról a páromnak munkát és felveszik, utána irány a követség a papírokkal a munkavállalói vízumért az ő részére (amit 1 nap alatt megkapok, ha elmegyek személyesen), ami mellé én is kapok egy nyitott munkavállalóit, mert ugye nekem nincs még munkahelyem és már indulhatunk is.
Ha nincs egyikőnknek sem még munkahelye kint, akkor mind a ketten nem kérhetjük meg a nyitott munkavállalóit? Mert gondoltam én olyat, hogy ha ez megvan, akkor kimegyünk és majd ott kint keresünk munkát, mert az ugye úgy egyszerűbb, mint itthonról. Vagy ha kimegyünk turistaként, akkor 6 hónapunk van találni munkahelyet, legalább az egyikőnknek és kintről megkérem a munkavállalóit. Nyilván az akkor hosszadalmasabb lesz, mert postán megy az egész, ráadásul jó messziről. De mi van, ha átlépjük a 6 hónapot, mert a vízumra várunk? Aztán mi van a 19 éves gyerekemmel? Neki már külön vízum kell? Neki is jó a nyitott munkavállalói? Nehogy ő ne kapjon semmit és itthon ragad?
A többi kérdés a kinti élettel kapcsolatban nagyjából tiszta, értem ezalatt lakás, megélhetés, iskola stb.
Köszönöm előre is a válaszokat!
További szép napot mindenkinek!

Válasz: Hogyan kezdjünk hozzá? 2 éve, 3 hónapja #35

Szia babinéni,

Megpróbáljuk egy kicsit a homályt eloszlatni, aztán szólj, ha valamit nem értesz.

Az első bekezdésed helyes, ha a férjed talál munkát, akkor ő kap munkavállalási engedélyt, te pedig kap(hat)sz "Open Work Permit"-t. Ez egy segítség, egy bónusz a családban meglévő munkavállalási vagy egyéb vízum mellé, azért, hogy a házastárs is vállalhasson munkát. Tehát az nem járható út, hogy besétálsz a követségre és kérsz két "open work permit"-et, mert magában ilyen nincs. Ha a gyerekek középiskolába járnak jelenleg, akkor 99%, hogy ők csak tanulói vízumot kaphatnak, nem fognak a nagyobbiknak sem munkavállalásit adni. Ezért elég pengeélen vagytok, mert mérlegelik azt is, hogy egy keresetből el tud-e tartani a férjed még 3 személyt. Ezenkvül még be is biztosítják magukat a kanadaiak, mert egy évre elegendő forrást kell felmutatni (most már a belépéskor is kérhetik, ha jól tudom, tehát a reptéren, amikor leszálltok), hogy lesz, amiből élni, míg itt vagytok. Ennek a mértéke a család nagyságától függően változik, szabályban le van írva. Pontosan nem tudom, de olyan $35.000 körül lehet nektek egy évre.
A törvény úgy van megalkotva, hogy ne lehessen az országon belülről ELSŐ ALKALOMMAL munkavállalási vízumért folyamodni, csak kivételes esetben. Tehát, amit leírtál, az kb úgy működne egy mondatba leírva, hogy kijösztök, munkát találtok, hazautaztok, megkapjátok a vízumot, visszautaztok Kanadába. A kivétel az olyasmi, hogy ha pl családtagot látogatsz túristaként Kanadában és több ideig akarsz maradni, vagy kell maradnod, akkor kereshetsz munkát és a határsávon levő irodában folyamodhatsz Work Permit-ért, de az a nagyon kivétel és egyáltalán nem biztos, hogy megkapjátok a vízumokat, ha nem valós a probléma. Az utolsó kérdésedre válaszolva: általános szabály, hogy Kanadába mindenkinek vízum kell, ha nem túristaként akarsz itt tartózkodni, függetlenül attól, hogy 19 vagy csecsemő a gyerek. Viszont a családot nem szakítják el, abban biztos lehetsz, valami vízumot mindenki kap, ha együtt akartok kijönni, és teljesítitek a megszabott feltételeket.

Ha tanácsot adhatok, akkor a legjárhatóbb és legbiztosabb útnak a letelepedés elindítását tartom a részetekről, mert a férjednek hiányszakmája van, és szinte biztos, hogy nem utasítanak el. A vízum megérkeztéig pedig meg lehet tanulni JÓL angolul a könnyebb boldogulás érdekében. Ha nem ezt választod, nincs türelmetek vagy időtök kivárni, akkor marad a kiutazás, munkakeresés satöbbi. Legalább megtapasztajátok az itteni életet és el tudjátok dönteni, hogy tetszik-e.

Remélem segítettem, ha valamit nem értesz, akkor kérdezz

Canadacruiser
Success is doing and not wishing.

Válasz: Hogyan kezdjünk hozzá? 2 éve, 3 hónapja #36

• babinéni
Kedves Canadacruiser! Kedves T.!
Köszönöm gyors válaszodat, nagyon hasznos volt, de úgy látom, hogy nem lesz ez egy sétagalopp, nagyon sok kérdés merült fel bennünk, már most is. Nagyjából tiszta már a kép, viszont a részletek hiányoznak, meg a kiskapuk ismerete, ha van ilyen egyáltalán. Megpróbálom összeszedni a hirtelen felmerült kérdéseket, amik a válaszod alapján lettek:

1. a kisebbik gyerkőcnek ugye kötelező kint suliba járni?

2. a nagyobbiknak is kötelező az iskola, mert ugye ő már elmúlt 18. Mert arra gondoltunk, hogy itthon megcsinál egy gyorstalpaló tanfolyamot, pl. műkörmöst, vagy mást és kint dolgozni szeretne. Ezért neki OWP-et nem adnának? Lehet ezt egyáltalán kérni, vagy ezt ők döntik el? Illetve ha tanulóit kap, akkor kötelező-e beiratkoznia suliba? Mellette dolgozhat? Vagy ha megkapná az OWP-et, azzal munka mellett tanulhat-e?

3. tanuló vízumot nem akkor adnak ki, ha itthon be tudod mutatni a felvételi papírosat, hogy felvettek ebbe meg ebbe a suliba? Vagy gyereknél ez másként van?

4. ezt a 35.000 $ nem csak a bevándorlási procedúránál kell felmutatni? Munkavállalóinál is? Főleg úgy, hogy ugye bár akkor már van a páromnak munkája. Amúgy épp ezen vagyunk, hogy az induló tőkét megcsináljuk. Épp áruljuk a házunkat és majd abból szeretnénk elindulni. És ha ez a pénz megvan, akkor is necces az ügyünk?

5. a munkavállalót ugye 1 évre adják és ha ez letelik és meghosszabbítom, akkor is fel kell megint mutatni a 35 ezret?

6. letelepedés itthonról? Az nagyon sokáig tart nem? Több év is lehet, vagy nem jól tudom? Meg én megcsináltam egy tesztet a férjemnek és igaz még nem tud középszinten, de azt írtam be és csak 58 pontot sikerült összeszedni a 67-ből, ami a minimum. Hiába a szakmájára, meg az életkorra megkapta a maximumot, de mivel Kanadai tapasztalata nincs, ez húzza le neki.

Most egyelőre ennyi kérdés vetődött fel. Meg lenne még más is, de azt itt nem szeretném feltenni. Lenne egy privát e-mail címed, ahová írhatnék Neked? Vagy Skype-od nincs? Ott is beszélhetnénk!

Köszönök eddig is mindent!!!!

Üdv, Babinéni

Válasz: Hogyan kezdjünk hozzá? 2 éve, 3 hónapja #37

Szia Babinéni,

Ezen az oldalon: www.cic.gc.ca/english/work/index.asp információkat találhatsz a munkavállalással kapcsolatban.
Kiskapuk nem nagyon vannak, illetve, ha látják, hogy ügyeskedni akarsz, azonnal elutasítanak. Nézd, értenek hozzá a követségen, ezt csinálják egész nap. A férjednek jó szakmája van, nem látom, hogy miért kellene kiskapukat kerseni, hisz hányszakmákban azonnal adnak munkavállalásit. Egyetlen hátránynak azt látom, hogy nem beszél angolul, de ezen lehet segíteni, nem? Le lehet mondani a szinkronizáét filmekről, és angol nyelven nézni, van CNN, BBC, vannak angol könyvek, tanfolyamok, internet, angol klubok, etc.

1. A kisebbik gyereknek kötelező iskolába járni. El lehet kerülni de minek? Ott fog megtanulni a leghamarabb angolul, ott tud a legjobban és leghamarabb keresztülesni a kulturális sokkon, felveszi az életmódot, a szokásokat, hamar beleszokik a kanadai életbe.
2. Ha a férjed kap munkavállalási engedélyt, akkor a nagyobbik gyerek a korából kifolyólag kaphat open work permitet. Ezt kérni kell a követségen külön beadványban. Ő tanulói vízumot akkor kaphat, ha be van iratkozva iskolába és az iskola ezt igazolja. Tanulóként a campusban dolgozhat hetente -ha jól tudom- 15 órát mindenféle további engedély nélkül. Munkavállalási engedéllyel lehet tanulni. A blogomon van pár job site, nézd meg ezeken, hogy van-e sok műkörmös kiírás azon a területen, ahova jönni szeretnétek, mert én ezt nem tuodm, nem néztem meg. Mindenesetre elég kevés hölgyet látok műkörömmel, de persze erre támaszkodni nem jó kiindulópont
3. De igen, de lehet, hogy ez a 13 éveseknél másképp van, ezt nem tudom pontosan. Mindenesetre az a legjobb, ha megkeresed az iskolát, ahova a gyerek jrni fog, érdeklődsz, hogy ingyen van-e, hol van, milyen oktatás folyik, és kérsz egy irományt, hogy beveszik a kölyköt, ha ideértek.
4. A pénz megléte feltétel mindenféle vízumhoz.
5. A munkavállalási engedélyt adhatják fél évre is, két évre is, a munkszerződéstől függ. A szokás viszont az, hogy egy évre adják. A két éves vízum speciális eset, rátok nem vonatkozik. Vízumhosszabbításért lehet az országon belülről folyamodni, ekkor is kell a pénz megléte, a legegyszerűbb, ha bemutatsz egy kanadai számlakivonatot.
6. Igen, sokáig tart, de családoknak még mindig ez a legbiztosabb útja a kitelepedésnek. Míg külföldi munkavállalóként szinte semmilyen szociális háló nem véd, letelepedettként ennek minden előnyét élvezed.

Van privát email címem, az főoldal alján megtalálod. Viszont szeretném kérni tőled, hogy a kérdéseket a saját lustaságomból kiindulva itt tedd fel, hogy más is lássa és el tudják olvasni a kérdéseket is és a válaszokat is. Ne kelljen ugyanazokra a kérdésekre többször válaszolnom.

Várom a további kérdéseidet, legyen szép estétek
Canadacruiser

Válasz: Hogyan kezdjünk hozzá? 2 éve, 3 hónapja #38

• babinéni
Szia Canadacruiser!

Köszönöm gyors válaszodat!
A kiskapun nem törvénytelen utat értettem, hanem esetleg olyan úgymond "apró betűs" részt, amit rendszerint nem olvasnak el az emberek, és mégis hasznos dolog. Lehet nem jól fogalmaztam, de végül is lényegtelen.

1. A kisebbik gyerek iskolába járását nem akarjuk elkerülni, hisz tudjuk, az neki egy nagy előrelépés és löket lenne! Ezt feltétlenül itthonról kell elkezdeni intézni? Ha kimegyünk akkor neki rögtön menni kell suliba? Ott nem intézhetnénk? Nyilván könnyebb lenne, mert akkor személyesen meg tudnánk nézni a sulikat.

2. A munkavállaló vízumot, ha személyesen megyünk el a bécsi követségre, azonnal megkapja a párom, illetve a többi vízumot is azonnal megkapjuk? Vagy ezek is több hónapba kerülnek?

Letelepedéssel kapcsolatban:

A.) ha most elindítanánk a letelepedési kérelmet és hiába a párom nem beszél még jól angolul, attól beírhatjuk a magasabb tudást? De persze ez azt követeli meg, hogy 1 éve van arra, hogy megtanuljon tisztességesen legalább ő angolul. Vagy ez így nem jó?

B.) amikor beadom a kérelmet, akkor nem elég beírni a vagyonunkat, azt fel is kell mutatni bankszámlán?

C.) addig amíg intéződik ez a procedúra és menet közben keresünk munkát és találnánk is a páromnak, attól kérhetünk munkavállalói vízumot és kimehetünk attól?

Most egyelőre ennyi, köszönöm szépen!

Üdv, Babi néni!

Válasz: Hogyan kezdjünk hozzá? 2 éve, 3 hónapja #41

1. Nem feltétel, hogy Mo.-ról kezdjétek az iskolakeresést. Lehet a helyszínen is, viszont erről meg kell kérdezni a követséget, mivel nem tudom, hogy ebben a korban feltétel-e az iskola elvbeni befogadó nyilatkozata a vízumhoz.

2. Ha minden irat rendben van, akkor reggel beadjátok, délután megkapjátok.

A. IELTS vizsgáról kell tanusítványt beadni, nem lehet hamukázni. Viszont ha jól tudom, a vizsgalapot hiánypótlásként később is be lehet adni. De vigyázz, akkor kezdődik az érdemi ügyintézés, ha összeállt az iratcsomag. Úgyhogy azonnal fogjon neki angolul tanulni. Ezt írtam egy érdeklődőnek: "Szinkronizált filmek elfelejtve, csak angol eredeti nyelven nézz mindent, CNN, BBC, meg amit találsz, mindegy, csak angolul legyen, hogy szokd a nyelvet, a kulturális sokk miatt egyébként is legalább felét elfelejted annak amit tudsz, legyél felkészülve, ne azon vérezz el egy interjun, hogy nem tudod magad megfelelően kifejezni, ok? Angol könyvek, hangoskönyvek, tafolyamok, internet.. szinte korlátlanok a lehetőségek, ha valaki komolyan gondolja, akkor nincs kifogás"

B. Csatolhatsz ingatlan(ok)ról irományt, valami kivonatnak vagy másolatnak hívják vagy hogy, már nem emlékszem. Ha a vagyoni helyzetben változás áll be, pl eladod az ingatlant, akkor csatold a bankszámlakivonatot. Valami változásokat léptettek életbe, úgyhogy lehet, hogy azonnal mozgatható forrást is be kell mutatni a kérelemmel együtt, de ezt is a követség tudja jobban. Nézz szét a honlapjukon, elvileg ott kell lennie ennek az információnak.

C. Igen, lehet munkát vállalni közben, de az interjúra vissza kell menni Bécsbe.

Remélem egítettem

Válasz: Hogyan kezdjünk hozzá? 2 éve, 3 hónapja #47

• babinéni
A gyereknek a vízummal, most már minden világos, azt meg akkor megkérdezzük majd a konzulátuson, hogy kell-e az iskola befogadó nyilatkozata.
A munkavállalási vízum is tiszta.
Akkor az a része, hogy itthonról indítsuk a letelepedésit, szerintem felejtős. Nem szeretnénk addig várni, ha közben meg kimennénk munkát vállalni, akkor meg jöjjünk vissza? Inkább marad az a verzió, hogy...leírnám itt Neked, hogy ez így jó lesz-e:
1. először is ezerrel folyik az angol tanulás,
2. közben keresünk munkát a páromnak odakint
3. ha találunk és van szerencsénk és fel is veszik, irány Bécs a vízumokért (de ezen időszak alatt megtudjuk a gyereknek ezt a sulis dolgot)
4. elvileg kérünk egy munkavállalásit apának, egy diákot a kicsinek és két OWP-et nekem és a nagyobbik lánynak. Felmutatjuk a 35 ezer dollárt és utána irány a reptér.
5. ezek a vízumok mondjuk 1 évig érvényesek és 4-szer lehet őket hosszabbítani, ugye????
6. tételezzük fel, hogy minden jól alakul kint (mert ugye csak pozitívan!!!) és tudjuk hosszabbítgatni a vízumokat, ezért a második hosszabbítás után beadhatjuk odakint a letelepedési kérelmet, ami ugye elvileg mire lezajlik, még benne leszünk a 4 éven belül. És KÉSZ vagyunk. Jól gondolkodtam, vagy valamit kihagytam?
Viszont most ugrott be az a kérdés, hogy....
Ha ezt kintről intézem, mármint a letelepedést, akkor is kell az IELTS nyelvvizsga? Vagy akkor csak majd az interjún a beszélgetés során szűrik le a nyelvtudást? Ha kell a vizsga, azért haza kell jönni megcsinálni? Vagy kint is lehet? Kint nem nehezebb?

Most mennem kell és nagyon köszönöm a türelmedet és a segítségedet!!!!

Üdv, Babi néni

Válasz: Hogyan kezdjünk hozzá? 2 éve, 3 hónapja #50

Szia,

Jol latod a dolgokat, orulok, hogy osszeallt a kep

Par megjegyzesem lenne:

- Az osszeget nem keszpenzben kell felmutatni a kovetsegen, hanem pl bankszamlakivonatban vagy egy banki igazolason.
- A vizumok altalaban egy evig ervenyesek, es MAXIMUM negyszer hosszabbitjak meg, de nincs ra garancia, hogy 4X meg is teszik, minden egyes elbiralas egyedi es fuggetlen az elozoktol, viszont elonyt elveztek, ha az orszagban dolgoztatok elotte.
- Az uj szabalyok szerint 24 honap folyamatos full-time jobot kell igazolni ahhoz, hogy elegendo pontszamotok legyen a letelepedesi kerelem beadasanal.
- IELTS vizsga mindenkeppen kell, barhonnan adod be. Az IELTS franchise rendszerben mukodik legjobb tudomasom szerint, tehat mindenhol ugyanolyan a vizsga es ugyanannyiba kerul. Minden nagyobb varosban van vizsgakozpont. Nincs sikerult/nem sikerult, hanem pontrendszer van, amit a bevandorlasiak elbiralnak majd, tehat jo, ha az IELTS jol sikerul.

Válasz: Hogyan kezdjünk hozzá? 2 éve, 3 hónapja #55

• babinéni
Nagyon szépen köszönöm a korrekt válaszaidat! Nagyon örülök, hogy megtaláltalak, mert már elég régen foglalkoztat minket ez a dolog, de eddig senki nem tudta ilyen részletesen és érthetően elmagyarázni a dolgokat. Belebotlottam egyszer egy olyan kedves honfitársunkba, aki segítség képen mindig weboldalakat adott meg, hogy itt és itt utána tudsz nézni a dolgoknak. Hiába írtam le neki, hogy átolvastunk már mindent, de akkor sem értem. De hiba. Nála ennyiben kimerült a segítség nyújtás fogalma. Na de mindegy is már, ez már a múlt. A lényeg a lényeg, hála Neked, most már minden tiszta. Most már csak egy feladatunk van, hogy minden ponton szépen végigmenjünk a gyakorlatban is.
Most elköszönök, de nem tűnök el. Természetesen, ha lesz valami friss infóm, vagy kérdésem, jövök!!!!!
Addig is minden jót Neked és bízom benne, hogy egyszer megszoríthatom a kezed köszönetképen!!!!
Üdv, Babi néni (Erika)

Válasz: Hogyan kezdjünk hozzá? 2 éve, 3 hónapja #56

Kedves Erika,

Köszönöm, hogy írtál a fórumba, és örülök, hogy segíthettem. Ezzel másoknak is segítettünk, mert ezekből a beírásokból sokan tájékozódhatnak.

Kíváncsian várom a tapasztalataidat az ügyintézéssel kapcsolatban, kérlek számolj be a sikerekről is. Remélem, hogy hamarosan a kanadaiak között üdvözölhetlek benneteket.

Canadacruiser

Hogyan kezdjünk hozzá? 2 éve, 3 hónapja #60

Helló Canadacruiser!

Pár éves vegyészmérnöki tapasztalattal pályázgatnék kanadai pozíciókat - Magyarországon élek/dolgozom.
Nézegettem a meghirdetett állásokat - van itt egy pont, ami nem igazán világos nekem a kitételek között:

Credentials (certificates, licences, memberships, courses, etc.): Registration as a Professional Engineer (P. Eng.) by a provincial or territorial association

Ez mit jelent? Jelentkezhetek rájuk?
Válaszod előre is köszönöm,
Tamás

Válasz: Hogyan kezdjünk hozzá? 2 éve, 2 hónapja #62

Szia Canadacruiser!

A párommal (menyasszonyommal) terveznénk a letelepedést Kanadában. Neki kint él már több éve a nagynénje, akihez ki tudnánk menni, ő fel is ajánlotta, hogy lakhatunk nála az elején stb.
Itthon érdeklődtünk olyan ismerőstől aki már intézett hasonló ügyet, hogy a kint élő személynek egy ügyvéd által kell kezdeményeznie a procedúrát, hogy ő szponzorálna minket a letelepedésben.
Ez igaz, avagy nekünk itthonról kell beadni a kérelmet amiben megjelöljük őt, mint szponzort?

Válaszod köszönjük,
Rozsda

Válasz: Hogyan kezdjünk hozzá? 2 éve, 2 hónapja #63

Szia Rozsda,

tudom hogy nem engem kérdeztél, de talán segítség ha belinkelem az idevágó weboldalt a kanadai bevándorlási oldalról. Amennyiben tudsz vmennyire angolul, akkor ez alatt a link alatt minden nagyon világosan le van írva, lépésről lépésre. Továbbá innen minden kitöltendő dokumentumot le tudsz tölteni pdf formátumban. Az ügyvédekkel, bevándorlási ügynökökkel az a baj, hogy nagyon sok pénzt kérnek a szolgáltatásaikért, amit te magad is meg tudsz oldani. Persze ha nem rendelkezel angol nyelvtudással, akkor két variáció marad: 1. a nagynéni segít az egész procedúra intézésében, vagy pedig kénytelen vagy megbízni egy agent-et, vagy egy ügyvédet. Az utóbbi esetben szerintem nyugodtan számolhatsz kb. 1000–4500 cad költségre.

Szóval akkor a link, ahol minden nagyon érthetően le van írva:
www.cic.gc.ca/english/immigrate/sponsor/index.asp

üdv
szabi

Válasz: Hogyan kezdjünk hozzá? 2 éve, 2 hónapja #64

Szia Szabi!

Köszi az infót, nagyon sokat segítettél a linkkel.
Elküldtük a nagynéninek, mert mégiscsak ő van tisztában az anyagi helyzettel, ami sokat számít.

Köszi a gyors választ.

Dávid

Válasz: Hogyan kezdjünk hozzá? 2 éve, 2 hónapja #65

Szia Dávid,

hát ha ezzel a kevéske infóval segítettem annak nagyon örülök, és sok sikert kívánok nektek, remélem minden összejön ahogy elterveztétek.

üdv
szabi

Válasz: Hogyan kezdjünk hozzá? 11 hónapja, 1 hete #165

Szia Canadacruiser! Nagyon hasznosnak talalom az oldalad,idaig a legjobb!!!!Mindent elolvastam a temaval kapcsolatban,de mint mas honfitarsamnak,nekem is csak egy jo nagy homaly van a fejemben. A parom 5 eve szakacs angliaban,ahol jelenleg elunk,de sajnos ez az orszag nem egy elheto orszag es szertnenk tovabb allni Kanadaba. 7 evet dolgozott kinnt gipszkartonoskent Torontoban,sajnos feketen. Nem utasitottak ki az orszagbol,nem volt ejnye-bejnye sem.Felajanlottak a hivatalos maradast,ha nem hagyja el x evig az orszagot,de ez akkor nagyon soknak tunt! Tehat a kerdesem,hogy ha szeretnenk kijutni csaladdal az egyik fiunk 17 eves,a masik pedig 5 honapos,hogyan lenne erdemes hozza kezdeni. Sajat lakasunk van itt,amit nem akarunk megtartani. Amit irtal,hogy fel kell mutatni valamennyi penzt,hogy nem segelyert megyunk,azzal nincs gond! Viszont nem igazan tudom,hogy mi legyen a sok lepesbol az elso.En egy college-ban dolgozom 3 eve,de most gyesen vagyok. Angolul beszelunk,referenciaink is vannak es en ugy gondolom a szakacs szakma sem rossz.Valaszod elore is nagyon koszonom,Fruzsina

Válasz: Hogyan kezdjünk hozzá? 8 hónapja, 3 hete #168

Szia Canadacruiser!

Olvasgatom a leveleket és lenne egy kérdésem, azt mondod hogy családoknak mo-ról érdemes elinditani a letelepedést, tegyük fel hogy férjemnek is és nekem is hiányszakmánk van, es minden papirunk rendben bevan adva ahova kell, nézik-e hogy mennyi tapasztalat van a szakmánkban és mégis mennyi az a hosszú idő mire megkapnánk a letelepedést??? Előre is nagyon köszönöm válaszod és bárkiét aki tud ebben segíteni, és szeretném kérni még a hiányszakmák listáját mert sehol nem találom az egész listát nem csak egy-két szakmát, hanem az összeset! Köszi, üdv: kovarebi
  • Oldal:
  • 1
Az oldal megjelenítéséhez szükséges idő: 1.11 másodperc

Friss hírek